Все про сувеніри


Останнім часом повсюдно спостерігається тенденція до повернення до давніх традицій, матеріалами, звичаям, стилям, рецептами. Мабуть, людина втомлюється від регулярних нововведень двері міжкімнатні, які, з одного боку, полегшують його життя, з іншого – роблять її більш штучним і все більше і більше віддаляють від витоків наших предків.
Кераміка, як один з найдавніших матеріалів, використовувався людиною споконвіку для виготовлення самих різних речей і предметів. Починаючи від утилітарних і закінчуючи декоративними, створеними для краси. Керамічні вироби – це посуд, сувеніри, прикраси, предмети інтер'єру, скульптура, кахлі … Цей список можна продовжувати довго.
Коли ми бачимо керамічні вироби, нас огортає тепло і затишок. І дійсно, глина, або фаянс, з яких вони виготовлені, несуть в собі якісь позитивні заряди, сприятливо позначаються на нас. Це і тактильні відчуття (предмет керамічного посуду завжди приємно взяти в руки), керамічні сувеніри, статуетки, скульптури впишуться знайдуть місце майже в будь-якому інтер'єрі. Кераміку завжди можна купити. У кожного автора – різний підхід до своєї творчості. Можна завжди вибрати щось для себе.
Слово "сувенір", якщо вірити словнику іноземних слів, походить від французького souvenіr (буквально "пам'ять") і означає подарунок на пам'ять або річ, пов'язану зі спогадами. 
Керамічні сувеніри ручної роботи це ексклюзивні й найчастіше дорогі подарунки, які нерідко замовляються в єдиному екземплярі для конкретної людини. До такого роду подарункам можуть ставитися дорогі вази, статуетки й т.п. Основною відмітною рисою сувенирів є їх эксклюзивность, у першу чергу необхідно звернути увагу на престиж і якість, а потім уже на ціну й функціональність. Природно, велике значення надається зовнішньому вигляду подарунка, тому, як, де й із чого він виготовлений, яке враження робить.
Якісний керамічний сувенір сприяє формуванню позитивного образу кухні на замовлення. Ставши частиною інтер’єру, він постійно нагадує власникові про певні події і місце, де вони відбувалися. 
Однак сувеніри з кераміки відіграють у житті людей важливу роль, вони є справжніми витворами мистецтва. 
Історія виготовлення сувенірної продукції йде в стародавні часи. Тоді дари підносилися дамі серця її шанувальником. Пізніше у стародавніх римлян з'явилася традиція дарування подарунків на Новий Рік, спочатку тільки васалам своєму королю, однак ця традиція так сподобалася громадянам, що вони стали дарувати подарунки одне одному по самих різних приводів.
Технологія лиття дозволяє виробляти вироби, адже цей спосіб – це найвища складність з відмінною обробкою деталей. Варто відзначити, що виготовлення готової сувенірної продукції за допомогою лиття займає багато часу, і вважається одним з дорогих процесів, особливо при великих тиражах. Що стосується самої технології лиття – то в першу чергу вирізається сама модель виробу, потім під неї виробляються форми для лиття. За допомогою ручного доопрацювання поправляються маленькі неточності.
 
Сувенір – це оригінальність і функціональність. Воно не тільки приємний маленький презент, а й прекрасний засіб нагадати про себе. Сувенір – це в першу чергу подарунок, а їх, як відомо, люблять отримувати всі, а подарунок – це завжди позитивні емоції, які Ви відправляєте людині, і яка повертається до Вас. Сувенір – це втілення фантазії в реальності. 
 
 
 
 
 
 
Реставратор: https://azbuka-remonta.com.ua Днепр