Все про фризи


Різноманіття керамічних фризів

Фризи – це основний декоративний елемент колекції керамічної плитки, що представляє собою довгу плитку-смужку. Цей декор застосовують при облицюванні практично будь-яких поверхонь і приміщень. У сучасних колекціях плитки фризи продаються разом з базовою плиткою і мають такий же стиль і забарвлення. Наші фризи мають різний розмір, форму, малюнок і колір.
Найчастіше фризи використовуються для візуального розділення приміщення на кілька зон. Але застосовується цей декор і для цілого ряду інших декоративних рішень. Наприклад, керамічний фриз відбиває нижню керамічну плитку від верхньої, за умови, якщо вони різняться за розмірами, формою, малюнком або кольором. Фриз застосовується для різноманітності загального вигляду облицювання, підкреслення особливостей композиції, розмежування рівня обробки, розділення підлоги та стін, для отримання закінченого дизайну інтер'єру. А також фризи можуть бути домінуючим елементом плиткової композиції, багетною рамою для картин або панно або просто невід'ємним елементом інтер'єру.

Види фризів

Традиційний фриз – вузький керамічний прямокутник з певним, повторюваним рельєфом або малюнком.
Фриз-олівець – опуклі фризи з барельєфом. Укладаються вони в місцях стику між підлоги та стін плиткою, настінної і стельової плиткою, наприкінці плиткової кладки або в комбінації з більш широким плоским 
Керамічний фриз буває плоским і об'ємним, однотонним і з забарвленням, з малюнком, орнаментом, зображенням будь-якої фігури, візерунком або без. Колірна гамма і тематика фризів настільки широка, що можна знайти практично будь-який варіант. Всі ці показники залежать від тематики та кольору основної плитки. Також від кольору фриза  і його товщини залежить певний візуальний ефект. Наприклад, при укладанні контрастного по відношенню до базової плитці фриза кімната візуально зменшується. Якщо фриз викласти поперек стіни, то приміщення стане візуально довше, а якщо вздовж – вище.
Підлоговий фриз – виглядає також як і настінний, і застосовується для тих же цілей. Керамічним фризом можна виділити функціональні зони, розділити різні за фактурою або кольором плитки, позначити межі між укладанням плитки, обрамити композицію або просто зробити фризом окантовку статі.

Типи укладання фризів

Горизонтальне  укладання фриза – класичний варіант укладання уздовж всієї стіни. Посередині стіни таке укладання фриза дозволяє естетично виконати перехід між двома різними плитками (наприклад, світлий верх і темний низ стіни елегантно з'єднує світло-темний фриз). Якщо укласти фриз уздовж всієї стелі, то цей декор буде логічним завершенням плиткової кладки.
Вертикальне укладання фриза – укладання фриза по всій або не всій висоті стіни. Такий варіант розділяє простір, додає поверхні нестандартний вид або виділяє певні зони або предмети в приміщенні. Вертикальним укладанням сьогодні користуються багато дизайнерів, так як це є сучасним прийомом для зонування простору. Для зонування або композиційного акценту можна використовувати спеціальний вертикальний фриз або звичайний горизонтальний, якщо на ньому немає горизонтальних малюнків.
Укладання фризу в розбивку – хаотично або в шаховому порядку покладений декор. Такий спосіб укладання дозволяє красиво обійти незручні і нерівні зони і прикрасити поверхню стіни або підлоги.
Укладання подвійного фриза – поєднання різних за кольором, ширині або малюнку фризів. Такий вид є найпоширенішим, оскільки подвійний фриз створює дуже цікавий ефект. Наприклад, розбивши стіну на три горизонтальних зони, за допомогою подвійного фриза можна створити акцент на середній частині стіни будівельні матеріали львів. Два фриза різної ширини виглядають дуже стильно, а звичайний фриз з окантовкою фриза-олівця стане справжньою прикрасою в будь-якому приміщенні. Такий спосіб укладання фриза дає дуже багато дизайнерських можливостей.
Декоративні фризи використовують як роздільник двох зон: підлоги і стіни або плитки різних кольорів. Фризи додаються практично до кожної колекції плитки, бо це її невід'ємна частина. Фриз створюється спеціально так, щоб він гармоніював з базовою плиткою. У деяких дизайнах використовують одночасно товстий і тонкий фриз, що доповнюють один одного. Самі по собі фризи бувають об'ємними, плоскими, однотонними, кольоровими, з малюнком і фігурами. В одній колекції можуть бути різні за кольором, формою і розміром фризи. Таке різноманіття допомагає розділити дві зони не викликаючи різкого контрасту, надати красивий і незвичайний закінчений вигляд приміщенню, зробити фриз домінуючим елементом.
У горизонтальному укладанні настінний декоративний фриз використовується як роздільник між двома типами керамічної плитки. При вертикальному укладанні настінний декоративний фриз розділяє простір на дві зони або виділяє в дизайні інтер'єру якийсь особливий предмет. Підлоговий фриз укладається в місцях стику підлоги та стін, м'яко відбиваючи нижню плитку від верхньої. Дизайнерських рішень для цього декоративного елемента багато, ось чому фризи присутні практично у всіх колекціях плитки.
Декоративні фризи – це горизонтальна плитка у вигляді невеликої смужки з барельєфним або плоским візерунком або орнаментом. Плитки-фризи на стіні застосовуються як архітектурний декоративний елемент  і можуть розташовуватися знизу, зверху і посередині стіни. Також цей декор може служити декоративним елементом будь-якого предмета на підлозі – панно, килима, статуетки і т.д. Фризи ще використовуються для візуального зміни розмірів приміщення.

Каталог керамічних фриз;

 

Реставрація ванн наливним акрилом http://remco.com.ua Реставрация ванн